Aktualności Nasz Orlik

Najnowsze wydarzenia w projekcie

Autorka:
Urszula Staniszewska

Znamy najlepszych animatorów i animatorki w Polsce! Minister Sportu i Turystyki wręczył wyróżnienia

22 animatorów orlików odebrało z rąk Ministra Sportu i Turystyki Andrzeja Biernata nagrody i dyplomy dla Animatorów Roku przyznane im w konkursie organizowanym drugi rok z rzędu przez Fundację Rozwoju Kultury Fizycznej (FRKF). Uroczysta gala odbyła się w środę w Centrum Olimpijskim w Warszawie. 

Podczas konferencji podsumowującej tegoroczną edycję programu „Nasz Orlik” już po raz drugi FRKF nagrodziła najlepszych animatorów z całej Polski. 22 zwycięzców zostało wyłonionych w kilku kategoriach: najlepsza praca z wybranymi grupami priorytetowymi (seniorzy, przedszkolaki, osoby niepełnosprawne, kobiety, rodziny, dziewczynki), praca na rzecz rozwoju społeczności lokalnej i innowacje w wykorzystaniu nowoczesnych technologii we współpracy z wybranymi grupami priorytetowymi. 

- Najważniejsze są liczby: 2604 orliki, 17 milionów odwiedzin na boiskach, uśmiechnięte buzie ludzi, gdzie jeszcze niedawno jedynym miejscem do uprawiania sportu był kawałek łąki czy lasu – powiedział na konferencji Andrzej Biernat, Minister Sportu i Turystyki. - To także wasza zasługa – zwrócił się do nagrodzonych animatorów. – Życzę wam, żebyście w przyszłym roku podwoili liczbę uczestników zajęć na waszych orlikach – dodał. 

Dorośli, dzieci, seniorzy i niepełnosprawni uprawiają na 2604 orlików w całej Polsce 70 różnych dyscyplin sportu, od piłki nożnej, siatkówki, koszykówki po grę w bule. W 2014 roku Polacy odwiedzili je blisko 17 milionów razy, odbyło się na nich prawie 9 tysięcy różnych imprez. 

- Rok 2014 był czasem pozytywnych zmian, w które zaangażowali się animatorzy, samorządy, organizacje pozarządowe i społeczności lokalne. Przez cały rok staraliśmy się docierać do nowych odbiorców naszej bogatej oferty sportowej – mówi Monika Chabior, prezeska Fundacji Rozwoju Kultury Fizycznej, która jest operatorem programu Nasz Orlik. - Docieraliśmy do nich poprzez portal naszorlik.pl i animatorów, świetnie przygotowanych do pracy z różnymi grupami priorytetowymi, wprowadzającymi nowe, bardzo ciekawe pomysły do orlikowej oferty. 

LISTA NAGRODZONYCH 

Najlepsza współpraca z grupami priorytetowymi: 

  1. Hanna Lubińska (Boguszów-Gorce)
  2. Emillia Łamasz (Pisarzowice)
  3. Mateusz Matuszewski (Rybnik-Niedobczyce)
  4. Maciej Pacholec (Łódź)
  5. Bartosz Świst (Szamotuły)
  6. Beata Pokrzywińska  (Gawliki Wielkie)
  7. Dariusz Pankiewicz   (Bircza)
  8. Krzysztof Sadowski   (Lidzbark)
  9. Marek Sokołowski     (Rymanów)
  10. Marian Wnuk –Lipiński (Sierakowice) 

Innowacja w uspołecznieniu orlika:

  1. Paweł Daniec (Łapanów)
  2. Igor Hupalo (Goszczyn)
  3. Bartosz Łuś (Oława)
  4. Patryk Nieżurawski    (Markusy)
  5. Ryszard Rychlewski  (Poznań)
  6. Grzegorz Sipa (Dąbrowa nad Czarną)
  7. Wiktor Somerfeld (Powidz)
  8. Krzysztof Wojterski    (Elbląg)
  9. Emilian Zimnicki (Gozdnica Leśna) 

Innowacja w wykorzystaniu internetu:

  1. Michał Hołownia (Zagrodno)
  2. Jakub Pieniążkowski (Złotów)
  3. Tomasz Walkiewicz   (Drawsko Pomorskie)

Zobacz film z konferencji Nasz Orlik: