Baza wiedzy

Wiedza i narzędzia przydatne w codziennej pracy Animatora

Wprowadzenie

Zapraszamy w miejsce, gdzie możecie znaleźć odpowiedzi na nurtujące Was pytania, poszukać inspiracji, komentować i wymieniać się doświadczeniami. Miarą naszego sukcesu są przypadki, w których zgromadzona tu wiedza zostanie użyta w projektach tworzonych na Orlikach.

Baza grantów

W ramach Bazy grantów publikujemy informacje o możliwych źródłach dofinansowania działań na Orlikach. Mamy nadzieję, że zebranie tych informacji w jednym miejscu ułatwi Ci do nich dostęp i zainspiruje do realizacji ciekawych projektów.

Infrastruktura Orlika

Tutaj znajdziesz rekomendacje praktyków dotyczące konserwacji Orlików, jak również zebrane przez nas sprytne pomysły Animatorów na obniżanie kosztów użytkowania. Podpowiadamy także jak dbać o przestrzeń i jak najlepiej ją zorganizować.

Nowe źródła pieniędzy

Podpowiadamy, gdzie szukać funduszy na realizację projektów na Orlikach, jak napisać dobry wniosek i jakich błędów unikać.

Obsługa portalu

Jak korzystać z funkcji portalu Nasz Orlik, jak się rozliczać z pracy, jak obsługiwać kalendarz? Tutaj znajdziesz instrukcje krok po kroku oraz najczęściej zadawane pytania.

Partnerstwa lokalne

Odpowiadamy na pytanie co to jest partnerstwo lokalne. Tutaj znajdziesz informację gdzie szukać potencjalnych partnerów do działania i jak najlepiej zarządzać relacją partnerską.

Promocja

Przedstawiamy pomysły na to gdzie i jak się promować. Podpowiadamy jak zorganizować wydarzenie oraz w jaki sposób nawiązać współpracę z mediami.

Propozycje nowych zajęć

Orlik to nie tylko boisko do piłki nożnej. Przestrzeń na Orliku to idealne miejsce do wypróbowania nowych dyscyplin sportowych czy gier. Tutaj znajdziesz propozycje nowych zajęć wzbogacających ofertę Twojego Orlika.

Sponsoring

Tutaj znajdziesz wskazówki dotyczące poszukiwania, pozyskiwania oraz współpracy ze sponsorami.

Sprawy formalne

Jakie korzyści daje założenie stowarzyszenia lub fundacji? Czy to jest trudne i jak wygląda ten proces? Na te i inne pytania natury formalnej znajdziesz tu odpowiedź.

Użytkownicy

Orlik to miejsce dla wszystkich - niezależnie od płci, wieku, kondycji fizycznej czy zasobności portfela. Podpowiadamy, jak współpracować ze zróżnicowanymi grupami użytkowników, zachęcić ich do sportu i większego zaangażowania w życie Orlika.

Wolontariat

Dlaczego warto współpracować z wolontariuszami? Dlaczego ktoś miałby zechcieć pracować na Orliku jako wolontariusz? Tutaj znajdziesz wszystkie podstawowe informacje na temat wolontariatu