Baza wiedzy

Wiedza i narzędzia przydatne w codziennej pracy Animatora

Infrastruktura Orlika

Jak dbać o sprzęt i wyposażenie boiska?

Spis treści

Czym kierować się przy wyborze siatki, piłkochwytów i wyposażenia boisk?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, aby sprzęt posiadał wszystkie wymagane atesty bezpieczeństwa oraz dopuszczenie do stosowania na obiektach sportowych. Warto również zwrócić uwagę na kraj produkcji. Coraz więcej polskich firm produkuje naprawdę dobrej jakości sprzęty, które są o wiele trwalsze niż te produkowane w Azji.

Co wpływa na szybsze zużycie wyposażenia boisk?

Niższa cena to zazwyczaj też niższa jakość. Warto pamiętać, że inwestycja w jakość przekłada się później na przedłużony czas użytkowania. Nie chodzi tu jednak tylko o rozpoznawalność marki. Wiele polskich firm produkuje naprawdę świetnej jakości sprzęt, więc warto zainteresować się ich ofertą.

Inną kwestią jest sposób użytkowania wyposażenia boiska. Jeśli będzie ono użytkowane niezgodnie  z przeznaczeniem, jego trwałość będzie oczywiście krótsza, np. w przypadku siatek bramek czy piłkochwytów służących niekiedy jako namiastka ścianki wspinaczkowej. Konieczne jest więc wprowadzenie odpowiednich zapisów do regulaminu Orlika oraz konsekwentne ich egzekwowanie przez Animatorów.

W jaki sposób dbać o wyposażenie boisk na co dzień?

Należy dokonywać codziennych przeglądów, każdorazowo usuwać usterkę czy naderwanie siatki, łagodzić skutki ewentualnych uszkodzeń i nie dopuszczać do powiększania się ewentualnej szkody.

Opracowano na podstawie rozmowy z Leszkiem Drążkiewiczem z firmy DZ System, zajmującej się pracami konserwacyjnymi na Orlikach oraz informacji ze strony www.dzsystem.pl.

Komentarze