Baza wiedzy

Wiedza i narzędzia przydatne w codziennej pracy Animatora

Obsługa portalu

Krok po kroku: Miesięczne rozliczenie pracy animatora

Spis treści

W skrócie
  1. Uzupełnij kalendarz Orlika
  2. Wypełnij i zapisz raport animatora 
  3. Raport animatora musi zaakceptować przedstawiciel JST
  4. Po akceptacji JST zostanie animatorowi udostępniony rachunek będący podstawą do wypłaty wynagrodzenia 
Krok po kroku

1. Żeby rozliczyć miesiąc, wypełnij kalendarz Orlika.

Wejście do kalendarza Orlika

Do raportu animatora zliczane są wydarzenia dodane do kalendarza. Po wybraniu "Dodaj wydarzenie" i wypełnieniu właściwych pól, można oznaczyć wydarzenie jako zajęcia prowadzone przez Animatora lub takie, kiedy Animator udostępnia Orlik w godzinach pracy.

Ekran startowy kalendarza

Wszystkie opcje określające udział animatora: pierwsze dwie zliczają się do raportu animatora.

Prace dodatkowe można oznaczyć klikając przycisk 'prace dodatkowe', który jest obok przycisku 'dodaj wydarzenie' w górnej części kalendarza. 

W chwili obecnej prace dodatkowe nie są widoczne w kalendarzu, jednak zapisują się w raporcie miesięcznym. Po dodaniu prac administracyjnych zobaczysz komunikat,  "Wpis został dodany":

2. Pamiętaj o uzupełnieniu frekewencji wydarzeń na orliku. W Kalendarzu obok przycisku "Wpisz frekwencję" zobaczysz liczbę oznaczającą, dla ilu wydarzeń możesz uzupełnić liczbę osób. Uzupełnianie frekwencji krok po kroku >>>

3. Aby wygenerować raport, wejdź w "Raport Animatora". Po wybraniu jako okres do rozliczenia kwietnia 2015 zobaczysz następujące przyciski: Zobacz rachunek oraz Wygeneruj raport. Czerwony przycisk "Zobacz rachunek" oznacza, że raport za dany miesiąc nie został jeszcze prawidłowo wygenerowany i zaakceptowany przez JST, a więc opcja wystawienia elektronicznego rachunku nie jest aktywna.

4. Zobacz liczbę godzin, która jest zarejestrowana w danym miesiącu dla animatora, którego raport chcesz wypełnić. Każdy animator jest zobowiązany do  uwzględniania w raporcie miesięcznym wszystkich przepracowanych przez siebie godzin, czyli 80 w przypadku każdego z dwóch animatorów na Orliku i 160 – w przypadku jednego animatora. 

Po wygenerowaniu raportu przez animatora na koncie przedstawiciela JST pojawi się opcja zaakceptowania rachunku. 

________________________________________________________________________________

Akceptacja raportu przez przedstawiciela JST

a. Zaloguj się w portalu Nasz Orlik

b. Wejdź do zakładki "Raport Animatora" 

c. Na górze strony zobaczysz przycisk "Zarządzanie raportami"

d. Z rozwijanej listy wybierz Orlik, dla którego chcesz sprawdzić raport w celu akceptacji. 

e. Zobaczysz listę animatorów i ich raportów (najnowsze raporty znajdują się na dole). Aby sprawdzić poprawność raportu, kliknij "Zobacz raport". Aby go zaakcpetować, kliknij "Akceptuj". _____________________________________________________________________________________

5.  Po zaakceptowaniu raportu przez JST na Twoim koncie pojawi się komunikat, że raport został zaakceptowany i jednocześnie przycisk "Zobacz rachunek" zmieni się na aktywny. 

5. Po kliknięcu w przycisk "Zobacz rachunek" użytkownik dostaje podgląd rachunku z dwiema opcjami: "Wyślij rachunek do FRKF" oraz "Wróć". Po kliknięciu "Wyślij..." rachunek zostaje przesłany elektronicznie do panelu administracyjnego FRKF (co umożliwia wypłacenie wynagrodzenie dla animatora).

6. Raport  animatora w wersji drukowanej, można pobrać w każdej chwili w zakładce "Raport Animatora" w panelu zarządzania. 

Komentarze