Baza wiedzy

Wiedza i narzędzia przydatne w codziennej pracy Animatora

Propozycje nowych zajęć

Marcin Dorna: Jak pracować na Orlikach [WIDEO]

Spis treści

Marcin Dorna, selekcjoner reprezentacji Polski do lat 21, podczas konferencji szkoleniowej w Pucku, podzielił się swoimi refleksjami na temat:  

  • co jest najważniejsze w szkoleniu dzieci i młodzieży i w jakim wieku należy zacząć z nimi pracę
  • jaki wpływ na rozwój piłki nożnej mają animatorzy i Orliki
  • z jakimi grupami i jakiego rodzaju ćwiczenia warto prowadzić na Orlikach
  • jakie nadzieje wiąże PZPN w związku z realizacją projektu Akademii Młodych Orłów.

Marcin Dorna zajęcia prowadził wraz ze swoim asystentem Ryszardem Robakiewiczem. Poniżej przybliżamy sylwetki trenerów.

Marcin Dorna (ur. 17 września 1979 w Poznaniu) – polski trener piłkarski pracujący obecnie na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski do lat 21. Jest absolwentem poznańskiego AWF-u. Jeszcze podczas studiów podjął pracę w klubie UKS GOSIR Dopiewo, gdzie trenował dzieci między dziewiątym a jedenastym rokiem życia. Potem pracował także zespołami młodzieżowymi Lecha Poznań oraz z reprezentacją młodzieżową Wielkopolskiego ZPN-u. Od 2008 roku zatrudniony jest w Polskim Związku Piłki Nożnej, gdzie prowadzi kolejne reprezentacje juniorskie. W 2012 roku z kadrą do lat 17 zajął miejsca 3-4. na młodzieżowych Mistrzostwach Europy. Od 16 stycznia 2013 roku selekcjoner reprezentacji do lat 21.

Ryszard Stanisław Robakiewicz (ur. 5 czerwca1962 w Mysiakowcu) – polski piłkarz, obecnie trener pracujący na stanowisku asystenta selekcjonera reprezentacji Polski do lat 21 oraz UKS-u SMS Łódź. Brat Józefa i Zbigniewa, wujek Pawła Golańskiego. W pierwszej lidze debiutował w barwach ŁKS, którego zawodnikiem był od 1982. W Łodzi grał do 1988, kiedy to odszedł do Legii. W Warszawie spędził jeden sezon i w następnym roku zdobył Puchar Polski. Od 1989 przez 5 lat występował w austriackim VfB Mödling. W reprezentacji debiutował 14 października1987 w meczu z Holandią, ostatni raz zagrał rok później. Łącznie w biało-czerwonych barwach rozegrał 3 spotkania.

 

Komentarze