Baza wiedzy

Wiedza i narzędzia przydatne w codziennej pracy Animatora

Wolontariat

Modele współpracy z wolontariuszami dla organizacji sportowych

Spis treści

Fundacja Innowacji Społecznych "Stocznia" zakończyła projekt badawczo-edukacyjny "Modelowy wolontariat". W wyniku projektu powstała strona www.modele.dobrywolontariat.pl, która może pomóc koordynatorom wolontariuszy w ich codziennej pracy oraz krok po kroku przeprowadzi przez proces współpracy z ochotnikami te organizacje i instytucje, które stawiają pierwsze kroki na tej płaszczyźnie.

Szczególnej uwadze animatorów i animatorek polecamy Model sportowy, który przeznaczony jest specjalnie dla tych drużyn i klubów sportowych, które dzięki współpracy z wolontariuszami chciałyby stworzyć wspierającą się, aktywną społeczność. Zaproponowane przez autorów rozwiązania służą zwiększeniu zaangażowania we współtworzenie klubu osób z jego bezpośredniego otoczenia (rodziców, byłych zawodników, graczy ze starszych roczników).

Link do modelu sportowego:  https://uploads.strikinglycdn.com/files/232148/04b87076-df86-4831-a5fd-db164ccb24bf/sportowy.pdf

Na stronie znajdują się także ciekawe narzędzia, takie jak formularze zgłoszeniowe, scenariusze rozmowy rekrutacyjnej z wolontariuszem czy ankiety ewaluacyjne.

Komentarze