Baza wiedzy

Wiedza i narzędzia przydatne w codziennej pracy Animatora

Użytkownicy

Orlik łączy pokolenia, czyli "Sportowe urodziny w gronie rodziny"

Spis treści

Animatorzy w Jezioranach wpadli na bardzo ciekawy sposób niecodziennej, ale skutecznej promocji przychodzenia na orlik całych rodzin poprzez organizację imprez typu "Sportowe urodziny w gronie rodziny". Jest to przykład niesztampowego myślenia o promocji, która łączy sport z życiem rodzinnym. Przykład wart naśladowania.  Piotr Kiljan opowiedział nam, jak to wygląda w praktyce.

W sportowej  imprezie urodzinowej, którą udało nam się zrealizować na orliku, uczestniczyły dzieci oraz zaproszeni goście.  Zadaniem rodziców było przygotowanie urodzinowego tortu natomiast naszym było zapewnienie całej oprawy (stoliki, krzesełka, muzyka, sprzęt sportowy, prezenty dla jubilatów).

Impreza rozpoczęła się wspólnym tańcem „ Kaczuchy”, nastepnie przyszedł czas na zabawy przy muzyce z chustą animacyjną, szarfami, woreczkami, obręczami, skakankami. Uczestnicy mogli również sprawdzić swoje siły w przeciąganiu liny oraz na torze przeszkód utworzonym z klocków piankowych i tuneli.

W trakcie imprezy dorośli razem z dziećmi mogli poskakać na trampolinie. Po zabawach ruchowych przyszedł czas na złożenie jubilatom życzeń i zaśpiewanie tradycyjnego „Sto lat”, wręczenie prezentów i zjedzenie tortu.

Cała impreza trwała dwie godziny. Organizatorzy odnieśli wielki sukces, gdyż pojawiły się prośby o przygotowanie kolejnych urodzin dla dzieci.

Imprezy i pikniki rodzinne na orliku

Orlik w Jezioranach celuje w organizowaniu aktywności sportowych integrujących pokolenia. Impreza z okazji Dnia Dziecka zgromadziła całe rodziny, które uczestniczyły  w wyścigach w workach, wyścigach rodziców z dziećmi, przeciąganiu liny.

Wszystko odbywało się w rytmach muzyki na żywo i przy występach klaunów. Cała impreza trwała ok. czterech godzin i zebrała bardzo pozytywne opinie wśród uczetników. Niektórzy byli po raz pierwszy gośćmi na orliku i impreza stanowiła doskonałą promocję obiektu. 

Organizatorem i realizatorem wydarzeń na Orliku jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jezioranach

Czytaj więcej o aktywności dzieci i rodzin:

Komentarze