Baza wiedzy

Wiedza i narzędzia przydatne w codziennej pracy Animatora

Obsługa portalu

Uzupełnianie na bieżąco frekwencji w kalendarzu animatora

Spis treści

W kalendarzu Animatora możesz na bieżąco wpisywać, ile osób wzięło udział w zajęciach, niezwłocznie po ich zakończeniu. Do tej pory frekwencję można było uzupełniać dopiero przy generowaniu miesięcznego raportu (wcześniej nazywanego "dziennikiem"), jednak zmieniliśmy to po Waszych uwagach.

Uzupełnianie frekwencji w Kalendarzu Animatora krok po kroku:

1. Wejdź do edycji kalendarza.

Obok przycisku "Wpisz frekwencję" zobaczysz liczbę oznaczającą, dla ilu wydarzeń możesz uzupełnić liczbę osób.

Na przykładzie powyżej siódemka oznacza, że jest siedmioro zajęć, które się już zakończyły i które nie mają uzupełnionej liczby osób.

2. Kliknij przycisk "Wpisz frekwencję". Zobaczysz listę zajęć, dla których możesz uzupełnić frekwencję. W kolumnie "Liczba osób" wpisujesz liczbę osób ogółem uczestniczących w zajęciach, w kolumnie z prawej strony wpisujesz, ile wśród nich było osób niepełnosprawnych (o ile takie osoby były i zaznaczyłeś to przy wprowadzaniu rezerwacji w Kalendarzu).

3. Możesz wybrać z listy animatora, dla którego chcesz uzupełnić liczbę osób. Jest to opcja, dzięki której zobaczysz tylko swoje zajęcia na Orliku. 

4. W kolumnie „Liczba osób” wpisz, ile osób uczestniczyło w wydarzeniu.

Możliwe są następujące opcje:

  • wydarzenie pojedyncze grupy jednolitej - wpisz liczbę 

  • wydarzenie pojedyncze grupy mieszanej - wpisz liczbę osób każdej grupy biorących udział w zajęciach (wystarczy że wpiszesz np. ile było dziewcząt, ilu chłopców, a ile osób dorosłych; system sam zsumuje całkowitą liczbę osób biorących udział w tym wydarzeniu)

  • wydarzenie cykliczne grupy jednolitej - wpisz liczbę osób uczestniczących w wydarzeniu, następnie określ, czy chcesz zapisać frekwencję tylko dla jednego wydarzenia, czy dla wszystkich, które odbyły się już w danym cyklu
  • wydarzenie cykliczne grupy mieszanej -  wpisz liczbę osób każdej grupy osób biorących udział w zajęciach, a następnie określ, czy chcesz zapisać frekwencję tylko dla jednego wydarzenia, czy dla wszystkich, które odbyły się już w danym cyklu

5.  Po wprowadzeniu wszystkich zmian zapisz je przyciskiem u dołu strony.

Uwaga: Zmiana wpisanej liczby uczestników, czyli ponowna edycja danych dotyczących frekwencji będzie możliwa dopiero przy generowaniu miesięcznego raportu animatora. 

Komentarze