Aktualności

Najnowsze wydarzenia na Orliku

Autor:
Maciej Warmijak

Bicie rekordu Guinnessa na Orliku w Łomazach

Udało się. Organizacyjnie i ilościowo wypełniliśmy wszystkie wymagania iprocedury dotyczące  pobicia rekordu Guinnessa w przeprowadzeniu treningu piłki ręcznej w wielu miejscach jednocześnie o tej samej porze.  Całe przedsięwzięcie było bardzo skomplikowane i wymagało synchronizacji na wszystkich orlikach biorących udział w biciu rekordu. 

Procedurę wpuszczania osób na boisko zaczęliśmy na 20 minut przed 16.00.  Każdy uczestnik miał za zadanie wejść i przedstawić się przed kamerą. Gdy wszyscy zajęli miejsca jeszcze raz przypomnieliśmy jak będzie przebiegał cały trening. Wszystko miało się odbywać według przesłanego scenariusza. Czyli 5 minut rozgrzewki 15 minut wyścigi rzędów, 15 minut rzuty piłką do słupka i 10 minut gry do 10 podań. Wszystko musiało być nagrywane i fotografowane. 

Z każdą minutą treningu uczestnicy bawili się coraz lepiej a towarzyszący chłód przestał doskwierać. Mimo to po treningu wszyscy otrzymali gorącą herbatkę i ciasteczko na uzupełnienie energii. 

WSZYSTKIE ZDJĘCIA Z BICIA REKORDU

Sprostaliśmy temu zadaniu tylko dzięki pomocy wielu osób. Komisja Giunnessa nałożyła obowiązek wyznaczenia wolontariusza eksperta, dwóch osób mierzących czas i dwóch świadków liczących uczestników podczas wchodzenia i wychodzenia z boiska. I tu ogromne podziękowania należą się Arturowi Romaniukowi, Marcie Bańkowskiej, Magdzie Bańkowskiej, Romanowi Bańkowskiemu i Przemysławowi Bańkowskiemu, bez których przeprowadzenie tej imprezy byłoby niemożliwe. Koordynatorem i prowadzącym całe  wydarzenia był Maciej Warmijak, animatorem służący pokazem i objaśnieniem był Ireneusz Korszeń.  Podziękowania kierujemy również do Ryszarda Bieleckiego za przygotowanie nagłośnienia jak również do Marka Ruska za filmowanie całego treningu a Dominice Goś za profesjonalne udokumentowanie treningu w postaci zdjęć.

Największe podziękowania należą się jednak uczestnikom tej zabawy bez których nie moglibyśmy zrealizować naszego celu jakim było dołączenie do grona wpisanych do Księgi Rekordów Giunnessa.