Aktualności

Najnowsze wydarzenia na Orliku

Autor:
Maciej Warmijak

Bijemy rekord Giunnessa na Orliku w Łomazach !

Nasz Orlik został zakwalifikowany do bicia rekordu Guinnessa  !

Jeżeli pragniesz wziąć udział w tak wielkim wydarzeniu jak bicie rekordu Guinnessa zgłoś się na orlik i zostaw do siebie kontakt. Możesz zapisać się w historii a Twoje imię i nazwisko będzie zapisane w jednej z najsłynniejszych ksiąg na świecie. Jeżeli lubisz piłkę ręczną lub chociaż potrafisz w nią grać jest to wyzwanie dla Ciebie. Potrzebujemy minimum 25 osób maksymalnie 50. Projekt jest kierowany do dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Ćwiczenia nie będą trudne wręcz bardzo łatwe i każdy z łatwością powinien sobie z nimi poradzić. Istotna jest jednak jakość ich wykonania.

Zapisy u animatorów.

Maciej Warmijak - 506433205

Ireneusz Korszeń - 602879553

Preferowany jednak kontakt osobisty.

Zasady bicia rekordu:

Próbę ustanowienia rekordu Guinnessa organizujemy we współpracy ze Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce na 100 dni do EURO 2016, już 11 października o godzinie 16.00.

  • Podstawowym warunkiem, aby nasz oficjalny rekord został uznany przez Guinness World Records ® jest rozpoczęcie i zakończenie treningu w tym samym czasie, na wszystkich Orlikach biorących w nim udział.
  • W każdym miejscu trening musi wyglądać tak samo i przebiegać według tego samego schematu, który znajdziecie TUTAJ. Wszyscy uczestnicy muszą być w strojach sportowych.
  • Na każdym Orliku próbę musi obserwować co najmniej dwóch świadków – miłośników piłki ręcznej, niezależnych od organizatora (Waszych znajomych, pracowników urzędu gminy, szkoły), którzy będą obserwować, czy każdy ćwiczy prawidłowo. Dodatkowo na każde 50 osób (nawet jeśli jest ich mniej niż 50) biorących udział w treningu musi przypadać 1 wolontariusz - osoba, która nie uczestniczy w biciu rekordu, lecz pomaga organizatorom i niezależnym świadkom w sprawdzaniu, czy każdy ćwiczy prawidłowo. 
  • Osoby wchodzące na Orlik przed rozpoczęciem treningu i wychodzące po jego zakończeniu muszą być zliczane przy pomocy ręcznych liczników (klickerów, które Wam prześlemy) przez dwie niezależne od organizatora osoby, ale nie przez „ekspertów” od piłki ręcznej obserwujących, czy trening przebiega prawidłowo.
  • Całe wydarzenie na każdym z Orlików musi być nagrane, w tym proces wchodzenia i wychodzenia. Dlatego najlepiej umożliwić wejście/wyjście z Orlika tylko jedną drogą, ustawić osobę filmującą najpierw przy wejściu, potem poprosić ją o filmowanie całego treningu, a następnie wyjścia z Orlika. Możecie spełnić ten wymóg, ustawiając kamerę na statywie. Ze względu na wymogi Guinness World Records ® jako dokumentację możemy wykorzystywać tylko pliki cyfrowe (nie kasety). Nie jest wymagana duża rozdzielczość.