Aktualności Nasz Orlik

Najnowsze wydarzenia w projekcie

Autorka:
Urszula Staniszewska

Poznaliśmy laureatów konkursu na Animatora Roku 2015 r.

Uroczyste wręczenie dyplomów dla Animatorów Roku odbyło się 10 grudnia 2015 r. podczas III Ogólnopolskiej Konferencji Programu Nasz Orlik w Warszawie.  Wyróżnienia z rąk  prezes Fundacji Rozwoju Kultury Fizycznej Moniki Chabior i przedstawiciela Ministerstwa Sportu i Turystyki Dariusza Buzy otrzymały 22 osoby. Konferencja była też okazją do podsumowania najważniejszych wydarzeń, jakie miały miejsce w programie w 2015 roku. A działo się dużo – w 2015 roku Orliki odwiedziło ponad 28 mln osób – dzieci, młodzieży i dorosłych. Aż o 4 542 194 osób więcej niż w 2014 roku.

Najlepsi Animatorzy coraz lepiej współpracują z samorządami, coraz częściej prowadzą zajęcia  w oparciu o diagnozę potrzeb mieszkańców, wzrasta różnorodność zajęć, udział w MultiSporcie i innych programach ogólnokrajowych, liczba wolontariuszy zaangażowanych w orlikowe działania. Rozumieją, jak ważne jest wszechstronne podejście do budowania pozytywnych nawyków sportowych u całych rodzin, inwencja w tworzeniu rodzinnych wydarzeń na Orlikach. 

Oto najlepsi Animatorzy i Animatorki 2015 roku:

Kategoria: Najlepsza współpraca animatora/animatorki Orlika z wybranymi w projekcie grupami priorytetowymi (seniorzy, przedszkolaki, kobiety, dziewczynki, niepełnosprawni, rodziny):

Alicja Bender (Orlik Bolesławiec)

Rafał Freitag (Orlik Luzino)

Mariusz Jednacz (Orlik Harasiuki) 

Wioletta Kruszniewska (Orlik Drawsko Pomorskie) 

Henryk Łaskarzewski (Orlik Przemyśl)

Rafał Łęgowski (Orlik Działyń)

Marek Ostrowski (Orlik Wydminy)

Ryszard Rychlewski (Orlik Poznań, ul. Żonkilowa)

Bartłomiej Szuprytowski (Orlik Kijewo Królewskie)

Dariusz Szymorek (Orlik Krzywin)

Kategoria: „Innowacja w "uspołecznieniu" Orlika, tzn. w uczynieniu Orlika miejscem ważnym dla rozwoju społeczności lokalnej”:

Paweł Daniec (Orlik Łapanów)

Jerzy Filipek (Orlik Ełk)

Damian Kaśków (Orlik Barcin)

Tomasz Paweł Kieterling (Orlik Łęczyca)

Bartosz Łuś (Orlik Oława)

Michał Osiecki (Orlik Żuromin)

Bartosz Owczarek (Konstantynów Łódzki)

Jakub Strungowski (Lidzbark)

Rafał Wylegała (Orlik Kruszewo)

Artur Żaba (Orlik Kasina Wielka)

Kategoria: Najlepsza współpraca z mediami i jej wykorzystanie w celu promocji idei sportu powszechnego na Orlikach: 

Mariusz Anczarski (Orlik Parysów)         

Tomasz Woźniak (Orlik Poznań, ul. Przybyszewskiego)      

Dla Animatorów jest to ważne wyróżnienie i potwierdzenie, że ich codzienna mozolna praca na Orlikach w całej Polsce jest zauważana i doceniana. 

– To dla mnie jak i placówki, z którą jestem związany, czyli Ogrodu Jordanowskiego Nr 2 duże wyróżnienie. Tylko część sportową mijającym roku odwiedziło blisko 40 tys. osób w różnym wieku. Od zawsze byłem związany ze sportem, a teraz jako animator i nauczyciel mogę promować ideę sportu powszechnego. Cały obiekt jest czynny dla poznaniaków również w grudniu także zachęcam do aktywnego wypoczynku, gdyż pogoda jest sprzyjająca – mówił Animator Roku 2015, Tomasz Woźniak. Laureat m.in. współtworzy projekt Poznańska Liga Orliczek, organizuje Charytatywne Kolorowe Mecze oraz liczne turnieje piłkarskie i imprezy SZS.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!