Nasz Orlik - Dobre praktyki

Porady dla animatorów.

Autorka:
Urszula Staniszewska

Wizyty w stadninie koni, imprezy rodzinne, zabawy dla klas integracyjnych - atrakcje na Orliku przy ul. Żonkilowej w Poznaniu

W Poznaniu na Orliku przy ul. Żonkilowej nikt nie może narzekać na nudę. Animator Ryszard Rychlewski ciągle zapewnia kolejne atrakcje sportowe dla dzieci i całych rodzin. 

Impreza w stadninie koni

W imprezie zorganizowanej pod okiem animatora uczestniczyło 26 przedszkolaków w tym 8 niepełnosprawnych wraz z rodzinami. Właściciel zaprzyjaźnionej stadniny w Starej Koźlance opowiadał o swoich koniach, a młoda zawodniczna dała wspaniały pokaz umiejętności.

Po pokazie odbyło się wiele konkursów rodzinnych takich jak rzut beretem, skok w dal z miejsca, slalom pomiędzy pachołkami, biegi sztafetowe, rzuty woreczkami do celu, rzuty piłeczkami do kosza,przeciąganie liny, rzuty obręczą do celu i kilka innych. Był też konkurs rodzinny z wiedzy o sporcie.

Atrakcją dla maluchów był przejazd kucykiem.Na koniec odbyło się pieczenie kiełbasek i tradycyjnie wręczenie nagród.

Turniej Drużyn Osiedlowych i Dzień Dziecka na Orliku

30 maja na Orliku przy ul. Żonkilowej w Poznaniu odbył się Turniej Drużyn Osiedlowych, a 1 i 2 czerwca był  Dniem Dziecka. 2 czerwca na Orliku bawiło się ponad 180 przedszkolaków. Atrakcji również było wiele: tor przeszkód, rzuty woreczkami do celu, rzuty beretem, biegi w workach, slalom z piłką zakończony strzałem do bramki, przeciąganie liny... Była zjeżdżalnia, zamek i trampolina. Oczywiście dla uczestników jak zawsze były okolicznościowe medale i nagrody. 

Rodzinne Zawody Sportowe w stadninie koni

9 maja w prywatnej stadninie koni odbyły się Rodzinne Zawody Sportowe, w których uczestniczyły dzieci z klas integracyjnych wraz z rodzinami i opiekunami. Impreza rozpoczęła się od wspaniałego pokazu jazdy konnej w wykonaniu właściciela stadniny oraz młodej zawodniczki. Następnie rodziny rywalizowały podczas różnych zabaw. W imprezie wzięło udział 76 osób. Najlepsze rodziny otrzymały pamiątkowe puchary. Były też drobne upominki i dla każdej rodziny medal oraz dyplomik. Zawody zakończyły się przy ognisku i pieczeniu kiełbasek.