06_07_2018_obozy_szkoleniowe.jpg

Obozy szkoleniowe w Pucku i w Płocku

Trzeci etap projektu „Kocham Ręczną na Orliku”

Od poniedziałku trwa w Pucku pierwszy obóz szkoleniowy dla dzieci, które niedawno w Kaliszu triumfowały w ogólnopolskim finale turnieju „PGNiG Kocham Ręczną na Orliku”, rozegranego w ramach projektu realizowanego przez Fundację Orły Sportu we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki oraz koncernem Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo. W organizację tego przedsięwzięcia zaangażował się także, Związek Piłki Ręcznej w Polsce oraz Spółka PGNiG Superliga.

Drugi tego typu obóz dla pozostałych najlepszych polskich orlikowych drużyn piłki ręcznej odbędzie się w połowie lipca w Płocku. Obozy szkoleniowe są realizacją trzeciego etapu projektu, który swoim zasięgiem obejmuje blisko 16 tysięcy dzieci z klas I-IV szkół podstawowych z terenu wszystkich 16 województw naszego kraju.

- Jestem pod wielkim wrażeniem młodych zawodników. Ich umiejętności są już dzisiaj bardzo wysokie. To z pewnością przyszłość polskiej piłki ręcznej. Jestem przekonany, że wśród uczestników naszych obozów są przyszłe reprezentantki i reprezentanci naszego kraju – powiedział prezes Fundacji Orły Sportu Łukasz Strzelecki, który sam aktywnie uczestniczy w treningach z młodymi adeptami tej gry.

Podczas obozu dzieci mają bardzo napięty harmonogram zajęć i znakomite wzorce do naśladowania. W treningach w Pucku uczestniczą między innymi wybitni zawodnicy, reprezentanci Polski w piłce ręcznej, Arkadiusz Moryto i Jan Czuwara. Na obozie w Płocku będą natomiast Michał Daszek i Przemysław Krajewski.

Zajęcia sportowe młodzi piłkarze ręczni przeplatają wypoczynkiem na plaży, do której ze „Sporthotelu Delfin” w którym mieszkają, mają nie więcej jak 100 metrów. Jest też czas na zwiedzanie miasta oraz najbardziej atrakcyjnych miejsc i zabytków Ziemi Puckiej. Przed nimi jeszcze miedzy innymi, zabawy sprawnościowe w pobliskim parku linowym oraz mini turniej na zakończenie campu.

- Bardzo mi się tutaj podoba. Już nie mogę doczekać się kąpieli w morzu. Tam gdzie mieszkam, to poza krytym basenem, nie ma żadnych kąpielisk na świeżym powietrzu – powiedziała nam Ania, mieszkanka Chojnej, która piękną pogodą i obfitującym w cenny dla organizmu jod powietrzem cieszyć się będzie jeszcze do najbliższej niedzieli.