04_07_2018_kocham_reczna.jpg

PGNiG Kocham ręczną na orliku - FINAŁ

NAJLEPSI NA ORLIKACH. ZNAMY ZWYCIĘZCÓW FINAŁU „PGNIG KOCHAM RĘCZNĄ NA ORLIKU”

Dziewczęta z kujawsko-pomorskiego i chłopcy z Opolszczyzny triumfowali w wielkim finale „PGNiG Kocham Ręczną na Orliku”.

Trzy dni zmagań, 32 zespoły – 16 drużyn dziewcząt i 16 chłopców, blisko 120 meczów i ponad 250 dzieci klas 3. i 4. szkoły podstawowej. To liczby, które dotyczą finałowych rozgrywek, które zakończyły się w środę w Kaliszu.

– Jestem pod wielkim wrażeniem młodych zawodników. Ich umiejętności są bardzo wysokie. To z pewnością przyszłość polskiej piłki ręcznej. Dlatego najlepsze cztery drużyny chłopców i dziewcząt otrzymały nagrody w postaci obozów szkoleniowych, jakie odbędą się w Pucku i Płocku już w lipcu, a poprowadzą je reprezentanci Polski – mówi Łukasz Strzelecki, prezes zarządu Fundacji Orły Sportu, głównego organizatora projektu PGNiG Kocham Ręczną na Orliku.

Początek przygody

W ramach wielkiego finału odbyły się również warsztaty edukacyjne, podczas których młodzi piłkarze ręczni mieli za zadanie przygotowanie plakatów, przedstawiających temat walki z dopingiem. Mecze o cztery czołowe lokaty wśród dziewcząt rozegrane zostały pomiędzy reprezentacjami województw kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego oraz lubelskiego i dolnośląskiego. Wśród chłopców o zwycięstwo walczyły drużyny z podlaskiego i opolskiego oraz warmińsko-mazurskiego i wielkopolskiego. W ceremonii wręczenia pucharów udział wzięli reprezentant Polski Marcin Wichary i były kadrowicz, dyrektor Związku Piłki Ręcznej w Polsce Damian Drobik. Panowie rozdali medale oraz nagrody wszystkim uczestnikom finału w Kaliszu.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, jak dużym zainteresowaniem cieszyły się rozgrywki. Byliśmy świadkami niesamowitych emocji. Widać było, jak bardzo młodzi zawodnicy przeżywali zwycięstwa i porażki, poznając ducha sportu i rywalizacji. Jesteśmy przekonani, że wielu z nich będzie kontynuowało przygodę z piłką ręczną. Jeśli w przyszłości dziewczęta i chłopcy trafią do zawodowych klubów albo narodowej kadry, będziemy pamiętać, że początki tej przygody miały miejsce właśnie na tych turniejach i będzie to dla nas ogromny powód do dumy – powiedziała Agata Samcik, dyrektor Departamentu Public Relations PGNiG SA.

To jeszcze nie koniec

Program PGNiG Kocham Ręczną na Orliku zgromadził w tym roku blisko 15 tysięcy dzieci, które brały udział w rozgrywkach oraz akcji Skills Challenge dla uczniów klas 1. i 2. szkoły podstawowej. W ramach projektu rozegrano 320 turniejów eliminacyjnych, 16 turniejów finałów wojewódzkich oraz wielki finał w Arenie Kalisz. Przed uczestnikami jeszcze dwa obozy szkoleniowe w lipcu oraz finał akcji, który odbędzie się w Warszawie pod koniec września w ramach wielkiej lekcji WF z piłką ręczną.

Głównym sponsorem tegorocznej edycji była firma Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo. Wsparcia udzieliło Ministerstwo Sportu i Turystyki. W organizację zaangażował się Związek Piłki Ręcznej w Polsce oraz PGNiG Superliga, a także szczypiorniści – reprezentanci kraju.