03_07_2018_rugby.JPG

Rugby TAG na Orlikach

Szanowni Animatorzy i Koordynatorzy,

W dniach 13-14 października odbędą się w Pucku I Mistrzostwa Polski Orlików w Rugby TAG. Zapraszamy do startu w eliminacjach wojewódzkich, które powinny odbyć się w terminie od 15 do 30 września br. Sposób przeprowadzenia oraz szczegółowe terminy i miejsca eliminacji wyznaczą koordynatorzy wojewódzcy na podstawie liczby i lokalizacji orlików które zgłoszą się do udziału, kierując się zasadą minimalizacji kosztów dojazdu uczestników i organizacji turnieju kwalifikacyjnego.

W mistrzostwach startują drużyny złożone z dzieci do lat 12 (rocznik 2016 i młodsze), w składach których muszą znajdować się co najmniej dwie dziewczynki. Zgłoszenia zespołów orlikowych do eliminacji wojewódzkich dokonują animatorzy uczestniczący w projekcie Lokalny Animator Sportu 2018, kierując je drogą mailową bezpośrednio do koordynatorów właściwych dla miejscowości ich orlików w terminie do 9 września br.

Do finałowego turnieju zakwalifikują się mistrzowie województw oraz ewentualnie zespoły zaproszone przez organizatora na miejsca województw, które nie wyłonią najlepszej drużyny. Zaproszenia w pierwszej kolejności kierowane będą do drużyn z tych województw, w których w eliminacjach uczestniczyło najwięcej zespołów.

Animatorze!

Jeśli nie posiadasz jeszcze drużyny Rugby TAG, to ją utwórz, wyszkol i zgłoś się do eliminacji wojewódzkich  I Mistrzostw Polski Orlików. Jeśli masz już taka drużynę, to rozpocznij przygotowania do tej imprezy. Na najlepsze polskie zespoły czekają bardzo atrakcyjne nagrody, w tym tygodniowy pobyt na obozie sportowym w Sport Hotelu „Delfin” w Pucku.